Зміст
GooJuicy
Автор: туристичний редактор goojuicy.com
Як отримати доступ в Інтернет під час подорожі
Вибір відповідного для вас варіанта залежатиме від кількох факторів, таких як терміни вашої поїздки, в яку частину світу ви вирушите і який приблизний обсяг даних вам знадобиться. Кожен із цих варіантів має свої переваги та недоліки.
Отримайте eSIM
Рекомендація № 1 – оформлення eSIM. Це віртуальна сім-картка, яка дає змогу підключатися до локальної мережі без необхідності купувати і вставляти фізичну SIM-картку. Отримання місцевої сім-карти для кожної країни, яку ви відвідуєте, вимагає часу або буває дорогим. Більш зручним варіантом стане використання eSIM оператора Безліміт, і ви можете налаштувати все заздалегідь перед поїздкою, щоб скористатися інтернетом одразу після приземлення в пункті призначення – більше не доведеться шукати, як під’єднатися до Wi-Fi в аеропорту.
Плюси використання eSIM під час подорожі:
- Доступно у 200 країнах по всьому світу
- Немає потреби купувати фізичні SIM-картки, а також не можна загубити eSIM, оскільки вона вбудована в пристрій
- Миттєва активація та простий процес налаштування
- Можна під’єднати тариф із необмеженим інтернетом (який чудово підходить для скачування, потокового передавання, вивантаження тощо)
- Ви можете придбати eSIM до прибуття в пункт призначення, що означає миттєвий доступ в Інтернет після приземлення
- Доступ до локальних мереж для надійного та швидкого інтернету
- Різні гнучкі варіанти для короткострокових і довгострокових поїздок
- Залежно від країни / пакета послуг ви можете використовувати eSIM як точку доступу для підключення вашого ноутбука або інших пристроїв
- Цілодобова підтримка клієнтів
Мінуси використання eSIM під час подорожей:
- Для цього потрібен сумісний, доволі сучасний телефон із функцією eSIM (хоча вона є у більшості смартфонів)
- Доступність обмежена в деяких країнах / регіонах
- Покриття мережі може бути неоднорідним
- Незважаючи на доступність, простоту і зручність, eSIM, можливо, не найдешевший варіант підключення до Інтернету за кордоном
- Ваш телефон має бути розблокований, щоб він міг працювати з іншими мережами.
Подорожуйте з вашим оператором мобільного зв’язку
Залежно від вашого домашнього оператора мобільного зв’язку роумінг іноді може стати прийнятним варіантом. Він дає змогу використовувати вашу постійну SIM-картку для під’єднання до локальних мереж, де б ви не перебували, тобто гарантує вам постійне міжнародне під’єднання до мобільного інтернету, можливість здійснювати дзвінки, надсилати текстові повідомлення, як удома.
Наприклад, якщо у вас українська сім-карта і ви летите до Франції, ваш телефон буде підключатися не до звичайної домашньої мережі, а до локальних стільникових мереж.
Однак тут потрібно бути обережним, оскільки у деяких операторів роумінг може бути надзвичайно дорогим. Перед від’їздом обов’язково ознайомтеся із ситуацією, що стосується вас (і двічі перевірте, чи увімкнено у вас роумінг).
Як подорожувати зі своїм оператором?
Усі сучасні телефони дають змогу вмикати або вимикати роумінг досить простим способом.
На iPhone: перейдіть у Налаштування> Мобільні дані> Роумінг передачі даних, який можна увімкнути або вимкнути.
Плюси використання домашнього оператора в закордонних поїздках:
- Це надзвичайно просто – зазвичай не потрібно нічого робити, окрім увімкнення роумінгу в налаштуваннях вашого телефону
- Ви зберігаєте свій наявний номер телефону
- Деякі оператори пропонують доступні (вигідні) варіанти роумінгу
Підключайтеся до громадських мереж Wi-Fi
Це один із найпростіших і найдешевших способів доступу в Інтернет під час подорожі. Сьогодні громадські мережі Wi-Fi доступні практично в кожному куточку світу – від модних кафе в Барселоні до залізничних вокзалів в Індії.
Іноді використання громадських мереж це здорово, а іноді це дуже ненадійно – все залежить від мережі, про яку йдеться.
Більшість місць пропонують відвідувачам безкоштовний вай-фай. Він є в аеропортах (зручно під час приземлення в новому місці), щоправда, доступ до нього в більшості з них дають на одну годину на один пристрій, а пароль можна отримати, ввівши номер телефону/пошту або через спеціальний термінал, авторизувавшись за паспортом.
Дедалі більше розвинених міст почали надавати безкоштовний громадський доступ до інтернету в громадських парках, скверах та інших популярних місцях.
Як підключитися до місцевого Wi-Fi?
Зробити це дуже просто (або, принаймні, має бути): увімкніть налаштування Wi-Fi на своєму пристрої та знайдіть доступні мережі в межах вашого радіусу знаходження.
Деякі мережі вимагають, щоб ви ввели пароль або зареєструвалися, перш ніж зможете ним користуватися. Якщо ви перебуваєте в кафе або готелі, запитайте співробітника, чи потрібен пароль для підключення. Інші мережі пропонують простий відкритий доступ, і все, що вам потрібно зробити, це вибрати мережу, і все готово.
Одна річ, яку слід зробити під час підключення до громадського Wi-Fi – це використовувати VPN. Громадські мережі, як правило, менш безпечні, ніж приватні, а використання VPN шифрує ваше з’єднання і приховує конфіденційні дані, забезпечуючи вашу безпеку під час роботи в мережі.
Паролі від мільйонів точок Wi-Fi по всьому світу
Додаток WiFi Map визначає ваше місце розташування і виводить на карті список точок Wi-Fi з паролями від них. Карта формується самими користувачами – люди самі додають відомі їм паролі для доступу до бездротових точок доступу.
Є 2 версії застосунку – платна і безкоштовна. Під час використання звичайної версії програми потрібно заздалегідь подивитися, які точки Wi-Fi будуть доступні поблизу, щоб зберегти собі паролі від них.
Вартість підключення за кордоном
Іноді потрібно заплатити за доступ до громадського Wi-Fi (наприклад, на рейсах), але безкоштовний громадський Wi-Fi стає все більш поширеним у більшості місць.
Якщо ви хочете скористатися Wi-Fi у кав’ярні, можливо доведеться що-небудь купити в цьому місці. Але навіть у цьому випадку підключення до громадських мереж Wi-Fi є одним із найдешевших способів залишатися на зв’язку під час поїздок за кордон.
Плюси підключення до Wi-Fi під час подорожі:
- Він широко доступний у готелях, кафе, аеропортах і громадських місцях
- Часто це безкоштовно
- Зазвичай підключитися і вийти в Інтернет дуже просто
- Вам не потрібно ніякого додаткового програмного забезпечення, обладнання або підписок
- Може допомогти скоротити обсяг мобільних даних, які вам необхідно використовувати (корисно, якщо у вас немає безлімітного пакета передачі даних у роумінгу)
- Немає необхідності розблоковувати телефон
Мінуси підключення до Wi-Fi під час подорожей:
- Часто працюють досить повільно
- Можуть бути трохи ненадійними, що збільшує ризики кіберзлочинності (використовуйте VPN, щоб мінімізувати ці ризики)
- Доступні не скрізь, тому ви втрачаєте підключення, коли виходите із зони дії маршрутизатора
- Іноді існують обмеження на обсяг даних, які можна використовувати, або на тривалість їх використання
Купіть місцеву SIM-карту
Це ще один чудовий спосіб вийти в Інтернет під час подорожі. Він особливо підійде тим, хто користується старими моделями телефонів, які не підтримують eSIM.
Під час поїздок у зарубіжні країни на тривалий період, купівля місцевої SIM-карти стане практичним рішенням. Вона дасть змогу користуватися місцевими тарифами та зручністю місцевого телефонного номера. Як правило, це досить просто, але може зайняти багато часу.
Однак врахуйте, що тариф для туриста сам по собі вийде дорожчим, ніж для місцевого жителя. Висока вартість місцевих сім-карт в аеропорту визначається комплектом із сім-карти і встановленого тарифу, де співвідношення цін може бути 50 на 50. Наприклад, ви купуєте сім-карту за 10 євро, але в майбутньому вам не доведеться платити умовну таку саму суму за зв’язок, а тільки половину – 5. Оскільки перша половина в 5 євро оплачується один раз за можливість користуватися зв’язком у тому місці, де ви перебуваєте.
Як отримати місцеву SIM-карту?
Перш ніж встановлювати її, важливо переконатися, що ваш телефон не “прив’язаний” до певного оператора зв’язку. У цьому разі потрібно буде зв’язатися з ним і попросити розблокувати ваш телефон.
Коли ви доберетеся до місця призначення, просто зайдіть у місцевий магазин телефонного зв’язку і купіть SIM-карту. У деяких аеропортах є спеціальні стенди або кіоски, де можна їх придбати.
Спосіб активації вашої нової місцевої SIM-карти може варіюватися залежно від мережі. Якщо ви не впевнені, як це зробити, попросіть людину, у якої ви її купили, показати вам. Однак уважно стежте за процесом її встановлення, оскільки якщо у вас у телефоні вже є eSIM, профіль можна випадково видалити.
Вартість локальних SIM-карт
Їхня ціна може сильно відрізнятися, але загалом вони коштують недорого. Наприклад, у Туреччині заявлений термін дії туристичних сім-карт – 3 місяці. У стартовий пакет сім-карти одного з популярних операторів Turkcell за 385 лір включено 25 Гб інтернету, 750 хвилин голосових викликів і 750 вихідних смс.
Ціни на контрактні тарифи в Німеччині починаються від 8 євро і закінчуються далеко за 100.
Плюси використання місцевої SIM-карти за кордоном:
- Один із найдешевших способів вийти в Мережу
- Надає доступ до місцевих тарифів, включно з вигідними тарифами з великим пакетом інтернет-трафіку
- Гарантують надійне та швидке підключення
- Надає місцевий номер, з якого можна здійснювати недорогі або безкоштовні дзвінки всередині країни (уточнюйте, що входить у кожен пакет)
Мінуси використання місцевої SIM-карти за кордоном:
- Зазвичай доводиться витягувати домашню SIM-карту (якщо тільки у вашому телефоні немає двох слотів для SIM-карт), що призводить до втрати доступу до домашнього номера під час вашої відсутності
- Процес іноді може бути заплутаним (хоча в деяких країнах буває простіше, ніж в інших) через мовний бар’єр між покупцем і продавцем
- Зазвичай ви не можете організувати це заздалегідь (на відміну від eSIM); це означає, що ви залишитеся без мобільного інтернету, коли вперше прибудете в нову країну
- Ваш телефон має бути розблокований для роботи з іншими мережами
Супутниковий інтернет
Якщо ви належите до типу мандрівників, які люблять досліджувати віддалені місця та пригоди на свіжому повітрі у точках, де покриття мобільної мережі слабке (або взагалі відсутнє), можливо, вам підійде супутниковий інтернет.
Супутниковий інтернет використовує (так, ви вже здогадалися) супутники, які обертаються навколо планети, щоб забезпечити підключення до Інтернету. Трохи схоже на супутникове телебачення, але для інтернету.
Це дає змогу вам отримувати доступ до Інтернету практично з будь-якого місця (за умови, що у вас є чіткий огляд неба), даючи вам змогу залишатися на зв’язку навіть у маловідомих і найвіддаленіших куточках світу.
Як отримати супутниковий інтернет?
Є кілька різних компаній, що надають послуги супутникового інтернету. Три найпопулярніших – це Starlink (компанія Ілона Маска), Viasat і HughesNet.
Супутниковий інтернет зазвичай повільніший, ніж інші види інтернету, тому важливо переконатися, що провайдер пропонує швидкість, достатню для ваших потреб. Крім того, важливо переконатися, що провайдер має хороший досвід надання надійних послуг.
Вартість супутникового інтернету
Кожна компанія пропонує різні тарифні плани залежно від швидкості та обсягу необхідних вам даних. Зазвичай вам необхідно підписатися на тарифний план, купити або орендувати термінал-приймач, активувати його й оплатити щомісячну підписку.
Наприклад, вартість пакета послуг Roam від Starlink починається зі 150 доларів на місяць плюс одноразова попередня купівля обладнання на суму 599 доларів.
Плюси використання супутникового інтернету в подорожах:
- Глобальне покриття дає змогу вам залишатися на зв’язку навіть у найвіддаленіших та ізольованих місцях
- надійніший, ніж звичайні наземні з’єднання (які більш схильні до перебоїв у роботі локальної мережі)
- може бути особливо корисним у надзвичайних ситуаціях
Мінуси використання супутникового інтернету:
- Послуги супутникового інтернету, як правило, дорожчі за інші варіанти через задіяну інфраструктуру та необхідне обладнання
- Часто спостерігається значна затримка порівняно з іншими формами підключення до інтернету
Поради щодо використання телефону за кордоном і отримання доступу до Інтернету
- Зверніться до свого оператора: Навіть якщо до стандартної комплектації вашого домашнього мобільного зв’язку наразі не входить безплатний роумінг, ви завжди можете придбати “доповнення”, яке дасть вам змогу користуватися телефоном за кордоном без зайвих витрат. Це найпростіший і найдоступніший варіант.
- Використовуйте VPN за кордоном: Це завжди гарна ідея для забезпечення власної безпеки в Мережі. Особливо важливо, якщо ви будете користуватися громадськими мережами Wi-Fi, оскільки вони часто не захищені.
- Переконайтеся, що ваш телефон розблоковано: Ви можете використовувати інші SIM-картки (чи то eSIM, чи то фізичні) на своєму телефоні, тільки якщо він розблокований. Розблокований телефон – це телефон, який не прив’язаний до мережі певного оператора мобільного зв’язку. Розблоковані телефони працюють більш ніж з одним постачальником послуг.
- Переконайтеся, що роумінг відключений, якщо ви купили місцеву сім-карту або використовуєте вай-фай. В іншому разі не ображайтеся на несподівані величезні збори за роумінг. Якщо ви не впевнені, що ваш домашній оператор дає змогу вам переміщатися без будь-яких додаткових зборів – рекомендується відключити роумінг і не користуватися ним.