Зміст
GooJuicy
Автор: туристичний редактор goojuicy.com
Купівля яхти вимагає суттєвих інвестицій. Щоб не витратити величезну грошову суму на купівлю судна, яке не виправдало очікувань, до вибору транспортного засобу варто підходити з особливою ретельністю.
Як правильно вибрати тип яхти?
Як правило, люди, які бажають купити яхту, ставлять продавцям одні й ті самі запитання. Відповіді на найпопулярніші з них ми представили нижче.
Перед тим, як оформити покупку, необхідно оцінити свій бюджет і власні потреби. Усі наявні в продажу яхти можна умовно розділити на 4 типи:
- A (океанські моторні яхти). Призначені для тривалого плавання далеко від берега за сили вітру від 8 балів і висоти хвилі від 4 метрів.
- B (морські яхти). Це категорія моторних суден, які здатні витримувати вплив вітру до 8 балів і хвилю висотою до 4 метрів.
- C (прогулянкові моторні судна). Такі яхти використовують для короткочасного плавання в прибережних водах. Вони також підходять для подорожей каналами та річками. Здатні витримувати вітер силою до 6 балів і хвилі висотою до 2 метрів.
- D (компактні маневрені яхти). Ідеальні для прогулянок закритими каналами, річками та озерами. Витримують силу вітру до 4 балів і висоту хвилі до 0.5 метра.
Матеріал, з якого виготовлено корпус
Найбільш затребуваним матеріалом для виготовлення корпусу сьогодні служить скловолокно. Його використовують для виготовлення каркаса яхт 10 – 16 метрів. Такий корпус стійкий до впливу корозії, має мінімальну вагу і має високу міцність.
Ще одним популярним матеріалом є дерево. Воно теж має невелику вагу і має стійкість до впливу іржі. Але його міцність буде меншою, а вартість таких яхт буде вищою.
У продажу також можна зустріти яхти, корпус яких виготовлений з алюмінію або сталі. Алюмінієві яхти коштують дорого, але водночас не потребують фарбування, а їхній корпус має мінімальну вагу і не схильний до корозії. Сталеві моделі є дешевшим аналогом, але зате їхня вага буде значною, а вам доведеться витрачати більше часу і коштів на догляд.
Вид мотора
Виробники комплектують яхти бензиновими і дизельними моторами.
Бензинові двигуни мають невелику вагу і компактні габарити. Вони також створюють меншу вібрацію і працюють тихіше. Але! Бензинові мотори є вибухонебезпечними і витрачають приблизно на 25% більше палива, ніж дизельні аналоги.
Дизельні мотори менш пожежонебезпечні і відрізняються більш економічною витратою палива. Вони також є менш шкідливими для здоров’я людей і навколишнього середовища, оскільки залишають менший вуглецевий слід.