Зміст
GooJuicy
Автор: туристичний редактор goojuicy.com
Нічний комфорт грає важливу роль у вдалому поході, адже збереження тепла стає пріоритетом майже весь рік. Незалежно від того, чи ви плануєте літній кемпінг на пляжі або тривалий похід лісами та горами, ваше спорядження має велике значення для збереження тепла після заходу сонця. Особливо важливо звернути увагу на це вночі, коли температура, за винятком деяких ситуацій, майже завжди падає. Ось декілька корисних порад щодо того, як залишитись в теплі, починаючи з правильного монтажу намету та вибору відповідного одягу і закінчуючи підготовкою перед сном.
Правильно розкладаємо намет
Якщо ви не занадто часто ставите намет, то це може викликати у вас плутанину з кількістю шарів і елементів, які входять до нього. У сприятливу погоду може здатися, що немає потреби використовувати брезент або натягувати верхній москітний тент. Однак обидві ці дії мають велике значення для забезпечення надійності вашого житла. Москітні сітки допомагають утримувати вологу подалі та запобігають потраплянню дощової води або ранкової роси усередину, тому важливо їх правильно закріпити. Багато наметів не постачаються з брезентом, який можна покласти на землю для захисту від холоду. Не вартує відмовлятися від нього, бо це економічний і дієвий спосіб. Всесезонні намети призначені для того, щоб забезпечити комфорт та тепло в холодну пору року, але навіть недорогі або легкі намети можуть захистити вас від багатьох природних факторів, якщо їх правильно встановити.
Придбайте спальний мішок відповідно до сезону
Спальні мішки бувають різних видів, і на більшості з них вказано, для якого сезону вони найкраще підходять. Легкі спальні мішки зазвичай призначені для літнього кемпінгу, коли температура не спадає вночі надто низько. Товстіші або виготовлені з більш якісних і теплоізоляційних матеріалів спальні мішки можуть забезпечувати більший комфорт при прохолодних умовах. Зимові спальні мішки, як правило, є дуже товстими, важкими або дорогими і призначені для походів при температурах нижче нуля вночі.
Використовуйте ізольований спальний килимок
Можливо, ви думаєте, що ви можете провести одну-дві ночі у спальному мішку, особливо, якщо ґрунт під вами не дуже твердий або кам’янистий, але це насправді надзвичайно незручно і дуже холодно. Спеціальні спальні килимки, особливо з утепленням, забезпечують більш теплий шар між вами та землею. У літніх умовах вам може не знадобитися утеплений килимок, щоб залишитися в теплі, але в будь-яку іншу пору року він є кращим варіантом, ніж відсутність ізоляції. (Звісно, літні ночі не завжди однаково теплі, залежно від висоти, широти та інших погодних та атмосферних умов).
Не лягайте спати переохолодженими
Не рекомендується лягати спати у стані переохолодження: потім вам буде дуже важко зігрітися, особливо, якщо спальний мішок не відповідає усім вимогам. Готування їжі та розмови біля вогнища – це звичайні обряди, які допоможуть вам отримати порцію тепла ввечері. Коли ви відійдете подалі від багаття, одразу ж відчуєте різницю в температурі та холод, але, одягнувшись в теплий спальний мішок, ви будете готові до глибокого і комфортного сну.
Чи можна використовувати обігрівач у наметі?
Є кілька способів нагріти намет за допомогою електричних приладів, але не всі вони є безпечними. Зазвичай варто вивозити обігрівач з собою тільки, якщо ви подорожуєте автомобілем або маєте можливість нести додаткову вагу під час пішого походу.
Електричні тепловентилятори є одним з найбільш безпечних варіантів обігріву намету, проте для них потрібна наявність джерела живлення, і, можливо, знадобиться подовжувач. Деякі люди користуються портативними газовими обігрівачами, які не потребують електропостачання, але важливо добре провітрювати намет при їх застосуванні. Використання в наметі будь-яких пристроїв з відкритим полум’ям, таких як свічки або ліхтарі, може бути небезпечним. Але дотримуючись відповідних заходів безепеки, ви можете підігріти намет на кілька градусів, завдяки їм. Не забувайте обов’язково гасити полум’я після використання.
Використовуйте для сну змінний комплект одягу
Важливо мати при собі змінний одяг, особливо, коли ви вирушаєте в похід або подорож з рюкзаком та мінімальним спорядженням. Незалежно від сезону, ви вірогідно будете спітнілими після активних прогулянок протягом дня. Спати в брудному та спітнілому одязі не тільки неприємно, але також потенційно небезпечно, оскільки він може охолодити ваше тіло вночі, коли температура падає. Тому під час подорожі завжди бережіть окремий комплект одягу для сну, який захистить вас від намокання.
Ізолюйте намет килимками або матами
Це корисно, якщо ви подорожуєте автомобілем, в який можна завантажити багато речей. Використання килимка або ізоляційного мату для утеплення намету є відмінним способом зберегти тепло всередині. Це особливо корисно, якщо у вас немає дуже теплого спального мішка. Ви можете розстелити їх на підлозі, під спальним мішком або навіть під наметовими ліжками, якщо вони підняті над землею.
Додаткові речі, які можна взяти з собою
- Можна наповнити гарячою водою пляшки, використовуючи теплу воду з крану або воду, підігріту на вогнищі. Важливо тримати їх ближче до свого тіла, а не поруч з ногами.
- Вкладиші до спальних мішків, як правило, виготовлені з шовку, можуть бути корисними для додаткового захисту і збереження тепла. Також це допоможе продовжити термін служби вашого спального мішка, оскільки ви можете прати лише вкладиш, а не весь мішок після кожної подорожі.
- Розгляньте можливість взяти з собою теплоізоляційну ковдру для використання у випадках надзвичайних ситуацій. Вони можуть бути не такими м’якими та затишними, як звичайні ковдри, але в разі несподівано низьких температур їх можна використовувати як запасний засіб для збереження тепла. Крім того, вони легкі та компактні, що робить їх зручними для перенесення в сумці.