Купити громадянство Румунії не можна, але є робочі способи

image
Firefly a character who is related to tourism a traveler
GooJuicy

Автор: туристичний редактор goojuicy.com

   Час читання: 7 хвилин

Громадянство Румунії можна отримати за натуралізацією (на підставі ВНП і ПМП, обов’язково прожити в країні від 5 до 10 років) або за спрощеною програмою репатріації.

Wide view of the Palace of the Parliament in Bucharest, Romania
Панорамний вид на Палац Парламенту в Бухаресті, Румунія

Купити паспорт Румунії законно сьогодні неможливо. Інвестиційні та просто “сірі” схеми не доступні, якщо вам пропонують щось таке, це шахраї.
Для українців оптимальний спосіб оформити румунське громадянство – репатріація. Отримати паспорт за цією прискореною процедурою можна за 1-2 роки (а це максимально стислі терміни, якщо ми говоримо про отримання статусу громадянина Євросоюзу).

Так ви паспорт не отримаєте

В отриманні румунського громадянства діють свої правила, деякі не характерні для країн ЄС. Так, недоступна схема інвестування в нерухомість, економіку, фонди. Тобто купити паспорт ні за які гроші не вийде. Це не зручно для іммігрантів, які мають у своєму розпорядженні значні вільні суми коштів, але влада не планує вносити поправки в закон.
Щось читали про громадянство через вкладення в економіку? Дійсно, можна інвестувати в розвиток бізнесу в Румунії від 1 млн євро, але водночас потрібно прожити в країні з ВНП 5 років, потім зробити ПМП. Подавати заявку на громадянство реально через 8 років постійного перебування в Румунії. Немає для інвесторів пільг під час складання іспитів – потрібно знати закони, мову і скласти присягу.

Також не можна отримати румунський паспорт:

  • через пологи в Румунії
  • за купівлю нерухомості в Румунії
  • за службу в румунській армії
  • за депозит у румунському банку.
Hands waving flags of Romania

Робочі способи оформлення громадянства

Іноземець може оформити паспорт Румунії одним із таких способів:

  • Натуралізація в Румунії – передбачає тривале перебування в країні – з метою працевлаштування, відкриття бізнесу, здобуття освіти, возз’єднання з сім’єю. Спочатку заявник робить візу Д, потім отримує ВНП, ПМП і тільки наприкінці паспорт. Для оформлення громадянства потрібно буде постійно перебувати в країні – 182 дні за рік і більше. Також не можна отримувати соціальну державну допомогу, потрібно довести нормальну платоспроможність.
  • Репатріація до Румунії – простий і швидкий спосіб за наявності відповідних підстав. Потрібно довести, що бабусі, дідусі або батьки проживали на території колишніх Буковини, Бессарабії або Молдови, потім були депортовані в інші регіони СРСР. В умовах вимушеної міграції часто народжувалися діти, онуки – саме вони можуть відновити підданство в стислі терміни. Розраховуйте на 1-2 роки, але багато чого залежатиме від наявності документальних підтверджень.

Отримати громадянство в Румунії реально і за першим, і за другим способом. Потрібно лише відповісти самому собі на кілька запитань:

  • Як швидко ви хочете отримати паспорт? Натуралізація – від 5 до 10 років, репатріація – 1-2 роки.
  • Чи готові ви вчити румунську мову? Під час натуралізації знання державної мови обов’язкове, під час репатріації – потрібно вивчити лише кілька слів для присяги.
  • Чи хочете ви жити в Румунії? Натуралізація зобов’язує іммігранта проживати в Румунії 5-10 років, у разі репатріації можна не жити в країні взагалі жодного дня.
  • Які у вас є підстави для отримання громадянства? Для натуралізації потрібно влаштуватися на роботу в Румунії, відкрити там бізнес або вступити до місцевого вишу, а в разі репатріації потрібно надати документальне підтвердження етнічної або територіальної приналежності предків до Румунії.

Вибір способу отримання румунського громадянства – один із найважливіших етапів на шляху до паспорта. Рекомендується провести аналіз ситуації за допомогою міграційних юристів, щоб не витрачати занадто багато часу і грошей на процедуру. Наприклад, в Immigrant House розповіли, що траплялися випадки, коли іммігранти самі обрали для себе спосіб натуралізації, але потім звернулися до юристів і з’ясувалося, що заявники мають усі підстави для отримання паспорта в термін до 10 разів швидший – за репатріацією.

Чому можуть дати відмову?

У видачі румунського паспорта вам можуть відмовити в разі:

  • Наявності судимості
  • Кредитних боргів на батьківщині
  • Скоєння злочинів, які не гідні громадянина країни (такі випадки завжди розглядаються індивідуально)
  • Порушення законів ЄС у рамках попередніх візитів.

Також слід подбати про наявність достатніх сум коштів на рахунках, вивчити мову, максимально коректно спілкуватися зі співробітниками консульства, Мін’юсту. Якщо ви будете читати клятву із запинками, у видачі паспорта можуть відмовити.
Випадки відмови бувають у разі самостійного оформлення громадянства, але й вони досить рідкісні. Румунія толерантно ставиться до претендентів на статус громадянина, особливо до репатріантів.
Якщо ж говорити про отримання громадянства Румунії за допомогою міграційних юристів, то тут проблем бути не повинно. Кожен досвідчений фахівець знає всі вимоги і процедуру. Якщо правильно скласти пакет документів і діяти згідно з буквою закону, відмову отримати практично нереально.

National flag on the top of the hill in Brasov, Romania
Національний прапор на вершині пагорба в Брашові, Румунія

Які можливості дає румунське громадянство

Основний плюс паспорта Румунії – це підтвердження громадянства Євросоюзу. Мінуси румунського паспорта в більшості випадків надумані і більше міфічні, ніж реальні. А якщо врахувати можливість отримання громадянства за рік-два, то про недоліки говорити тут взагалі не розумно.
Основні переваги паспорта громадянина Румунії:

  • Громадянство ЄС з усіма його можливостями. Паспорт однієї з країн Європейського союзу дає право жити, працювати, вести бізнес, навчатися, купувати нерухомість у будь-якій державі ЄС.
  • Свобода при виборі місця роботи – по всій території Євросоюзу. Наприклад, можна вибрати для старту бізнесу державу з низькими податковими ставками або виїхати на роботу до Німеччини без відкриття візи.
  • Простий в’їзд до Канади або США в рамках дії двосторонніх угод між країнами.
  • Виплата соціальної допомоги – після оформлення громадянства можна отримувати допомогу, пенсію, допомогу як сім’ї з дітьми.
  • Низькі кредитні ставки – зокрема на купівлю авто, житла.
  • Висока якість освіти – до речі, вчитися в Румунії на бакалавра або магістра можна безкоштовно. Якщо не знайдете ідеальний для себе ВНЗ у країні, придивіться до інших європейських країн – для румунських громадян багато спеціальностей у ЄС доступні безкоштовно.

Самостійно зробити паспорт непросто – потрібно буде зібрати пакет документів, розібратися з бюрократичними нюансами, витратити час на очікування. Але, загалом, оформлення румунського громадянства здійснюється на більш лояльних умовах, ніж у багатьох країнах ЄС.

Контактна інформація

locationПосольство України в Румунії
Адреса: 011 862, Румунія, м. Бухарест, бульвар Авіаторілор, № 24, Сектор 1
Телефон: +40-212-30-36-60

Ексклюзивні туристичні пропозиції, натхнення та цікаві новини у твоєму смартфоні
This is default text for notification bar