Зміст
GooJuicy
Автор: туристичний редактор goojuicy.com
Для багатьох мандрівників немає нічого кращого, ніж класична автомобільна подорож. Ви можете насолоджуватися чудовими пейзажами, зупинятися де завгодно та коли завгодно, складати власний графік, це зазвичай цікавіше, ніж просто купити квиток на літак. В автоподорож ви можете взяти з собою стільки багажу, скільки захочете.
Як і для будь-якого виду подорожі, існують поради та хитрощі, які допоможуть зробити вашу поїздку приємнішою, ефективнішою, безпечнішою та економнішою. Незалежно від того, чи готуєтеся ви до своєї першої подорожі, чи є вже досвідченим мандрівником, наш повний посібник обов’язково буде корисним для вас.
Планування подорожі
Кожен з нас по-різному планує свої подорожі. Деякі вирушають наспіх, кидаючи рюкзак у багажник і дозволяючи своєму настрою і щасливому випадку визначити маршрут і кінцевий пункт. Інші витрачають тижні на планування кожної деталі, відмічаючи на карті кожну зупинку і пам’ятку, яку вони хочуть відвідати. Більшість, можливо, оберуть щось середнє, між чітким планом та безтурботністю. Це саме те, що робить автоподорож такою захоплюючою: вона дає вам можливість контролювати багато перемінних, окрім трафіку, стану доріг, погодних умов і швидкісних обмежень.
Коли ви плануєте свою подорож, важливо враховувати місце призначення і сезон. Якщо ви подорожуєте в віддалені райони, які знаходяться далеко від цивілізації, ви повинні спланувати місця для заправки і прийому їжі.
Крім того, якщо ви їдете до міста, де проходить особлива подія, така як фестиваль, конференція або концерт, розумно заздалегідь забронювати готель, орендувати житло або кемпінг, інакше вам доведеться шукати місце для ночівлі після прибуття.
Деякі атракціони та парки можуть мати обмеження на кількість відвідувачів, тому варто заздалегідь спланувати свій візит. Це стосується також різних заходів і національних парків, де для входу можуть бути потрібні передпродажні квитки.
Оренда чи власний автомобіль
За декілька тижнів перед мандрівкою вам слід ретельно розглянути, чи ваш автомобіль є найкращим варіантом для місцевості, куди ви направляєтеся. Вам потрібно вирішити, чи варто орендувати інший транспортний засіб для мандрівки. Наприклад, якщо ви плануєте великий похід або поїздку на гірськолижний курорт, перевірте, чи є достатньо місця в автомобілі для всього вашого спорядження. Якщо ваш маршрут включає гірські дороги, подумайте про потребу у повному приводі або більшому кліренсі.
Якщо ваш автомобіль орендований, уважно розгляньте можливе перевищення ліміту пробігу та додаткові витрати, які можуть виникнути після подорожі. Також зверніть увагу на стан авто – чи воно не старе, достатньо надійне та чи не потребує ремонту? Зробіть оцінку всіх технічних характеристик автомобіля перед від’їздом.
Якщо ви все ж таки вирішили користуватися власним авто, переконайтеся, що воно пройшло технічне обслуговування, щоб зменшити ризик поломок або нещасних випадків. Зараз автомобілі настільки складні, що може бути важко самостійно виконати діагностику та ремонт. Найкраще звернутися до кваліфікованого механіка для перевірки шин, тиску в них, гальм, акумулятора, двигуна, щіток склоочисників, а також для додавання моторного масла та рідин, якщо це необхідно. Не забудьте записатися на прийом до фахівця заздалегідь, щоб мати достатньо часу на можливий ремонт.
Що взяти з собою
Обмежений багажний простір у вашому автомобілі не зупинить вас перед спокусою взяти з собою все, крім кухонної раковини, коли ви вирушите у подорож. Але це не найкраща ідея. Рекомендуємо зосередитися на практичних речах. Погляньте на список нижче (залежно від місця та пори року) і перевірте, чи є у вас з собою все необхідне:
- Аптечка першої допомоги.
- Мобільний телефон та автомобільний зарядний пристрій.
- Зарядна станція.
- Ковдра.
- Ліхтарик з запасними батарейками.
- Питна вода і їжа для всіх, включаючи домашніх тварин.
- Ганчірки, паперові рушники або вологі серветки.
- Основний набір інструментів, а також клейка стрічка і засоби аварійного сигналізування (наприклад, дорожні мигалки або світловідбивачі).
- Стартові дроти та набір для буксирування.
- Брезент, дощовик і рукавички.
- Скребок для скла від льоду, щітка для снігу та лопата.
- Засоби для полегшення руху на слизькій дорозі, такі як пісок, сіль або наповнювач для котячих лотків, який не комкується.
- Паперова карта (у випадку, якщо GPS або інтернет не працюють).
Якщо ви подорожуєте з теплого клімату в холодний, не забудьте взяти інструменти для очищення снігу та льоду, а також грілки для рук. Якщо ваш маршрут проходить через гори, то ланцюги протиковзання теж будуть необхідні. І якщо ви їдете з холодного клімату в теплий, то не забудьте взяти із собою омивач, паперові рушники та засіб для очищення скла від комах.
Далі вам потрібно спакувати одяг, туалетні приналежності, ліки, окуляри або контактні лінзи, електронні пристрої (фотоапарат, ноутбук, планшет, фітнес-годинник і т. д.) та відповідні зарядні пристрої до них, а також будь-які інші речі, які вам можуть знадобитися. Залежно від погоди та вашого маршруту, не забудьте взяти з собою пальто, дощовик, туристичні черевики, парасольку та сонцезахисні окуляри. Крім того, приготуйте необхідні речі для будь-яких запланованих або несподіваних активностей, таких як купальники, приладдя для пляжу та басейну, а також тенісні ракетки або ключки для гольфу.
Якщо ви подорожуєте з маленькими дітьми, будьте готові взяти з собою додатковий запас їжі, приладдя та змінний одяг. Також плануйте зупинки на відпочинок частіше та враховуйте розклад годування та сну. Не забудьте взяти настільні ігри, колоду карт, книги, іграшки, планшет з фільмами, улюблену подушку або ковдру, а також м’які іграшки для забавок малюків під час подорожі.
Бюджетні поради
Хоча подорожі на автомобілі зазвичай коштують багато грошей, існує не менше 10 способів зекономити під час поїздки, які можливо ви не помічаєте. Ось декілька порад, які допоможуть вашому гаманцю залишитися щасливим.
- Будьте гнучкими у виборі сезону. Поїздки дорожчі влітку і під час канікул, коли школи не працюють. Розгляньте можливість подорожі у менш популярні пори року або в середині тижня, щоб отримати кращі ціни на готелі та екскурсії.
- Візьміть з собою їжу. Покупка їжі та напоїв під час кожної зупинки може значно збільшити витрати. Замість цього плануйте свої прийоми їжі заздалегідь і купуйте продукти великими партіями перед поїздкою. Також розгляньте можливість взяти з собою холодильник, щоб зберігати їжу свіжою.
- Використовуйте корисні мобільні додатки. Завантажте додатки, які допоможуть знайти найнижчі ціни на пальне, найкоротший маршрут, уникнути трафіку та знайти найближчі громадські туалети.
- Розгляньте варіанти оренди автомобіля. Якщо вам потрібна оренда автомобіля, порівнюйте ціни в різних місцях, звертайте увагу на можливість отримання знижок і резервуйте найекономічніший клас автомобіля, який вам зручний.
- Економія палива. Окрім економії на заправці, ви можете підвищити паливну ефективність, уникнувши перевезення великого вантажу на даху, дотримуючись оптимальної швидкості, використовуючи круїз-контроль на шосе та підтримуючи належний тиск у шинах.
- Насолоджуйтесь подорожами і обирайте менш відомі маршрути. Подорож на автомобілі завжди пов’язана з можливістю відкрити нові місця та отримати незабутні враження. Не бійтеся обирати менш протоптані шляхи та дозволяйте кожній поїздці навчити вас чому-небудь новому.