Зміст
GooJuicy
Автор: туристичний редактор goojuicy.com
Щорічно фіксується до 100 акулячих атак на людей, які купаються в морі. Приблизно 10% з них закінчуються смертельними наслідками. Саме такий випадок стався 8 червня в Хургаді. Величезна тигрова акула перекусила росіянина навпіл, а потім з’їла. Схожі ситуації біля берегів Єгипту і Туреччини мали місце минулого року. Статистика нападів акул особливо негативна для Червоного моря, але і в Середземному розслаблятися не варто. Знизити ризик атаки морського хижака можна дотриманням десяти необтяжливих правил.
Плавайте тільки в дозволених місцях
Нерідко вони огороджуються протиакулячими сітками, а на дорогих курортах – хижаків відлякують електромагнітними випромінювачами, а за водою ведуть спостереження рятувальники.
Не купайтеся після заходу сонця, вночі або на світанку
По-перше, акула – нічний хижак і воліє полювати в темний час доби. По-друге, в темряві майже немає шансів помітити акулячі плавники здалеку і ретируватися на берег.
Не кидайте в море залишки їжі
У акул – найкращий у світі нюх: вони здатні відчути їстівну поживу на фантастичній відстані. Наприклад, навіть невелику кількість крові хижак відчуває за 400 м.
Не запливайте далеко від берега
Оскільки акули мають великі габарити, вони намагаються не запливати на мілководдя. Крім того, перебуваючи близько до суші, можна швидко вискочити на берег у разі акулячої небезпеки.
Не купайтеся на самоті
З набагато більшою ймовірністю акула нападе на окремого купальщика, ніж ризикне зв’язатися з двома або, тим більше, з групою. Таку поведінку диктують інстинкти хижака.
При купанні на рифах, не відпливайте далеко
Акули не люблять плавати біля рифів, хоча буває й таке. А ось на віддалі від скель або коралових структур – ризик зіткнутися з нападом хижої риби зростає кратно.
Не плавайте в купальниках яскравих забарвлень
Зір акули налаштований на пошук риби, яка в південних морях має мальовниче забарвлення. Мисливський інстинкт акули миттєво спрацьовує на жовті кольори і блискучі об’єкти (наприклад, браслети і годинники).
У жодному разі не плавайте з відкритими ранами
Кров – головний збудник агресії акули, адже її наявність у воді – це явна ознака здобичі. Цю субстанцію гігантська риба чує за сотні метрів і одразу кидається в бік джерела.
Не годуйте риб і не пісяйте, купаючись у морі
Іноді відпочивальники починають годувати риб, щоб ті підпливали ближче. Це може привабити й акулу. Сеча риб, на яких полює акула, за складом – схожа на людську. Для акули високий вміст сечі у воді це сигнал: десь поблизу знаходиться бажана здобич.
Не плескайтеся у воді й не плескайте по ній
Плескання акула сприймає як поведінку безпорадної істоти, що перебуває в агонії. До великої і до того ж слабкої здобичі – акулу притягує немов магнітом. Тому перебуваючи на глибині, не створюйте зайвого шуму і бризок.